PROJEKT ŽIVOT UVÁDZA
LETNÁ SLÁVNOSŤ NA KAČÍNE
handmade výrobky - domáce produkty - koncerty - workshopy - diskusie - občerstvenie - joga - tvorivé dielne


Tretí ročník letnej slávnosti v Bratislave na Kačíne

Milí priatelia, od 31. júla do 2. augusta (od piatku do nedele) sa na bratislavskom Kačíne uskutoční letná slávnosť v prírode pre všetky vekové kategórie zameraná prevažne na krásne handmade výrobky, diskusie, workshopy, koncerty, tance, jogu a meditácie. Počas týchto troch dní budete mať možnosť postretávať úžasných šikovných ľudí, zúčastniť sa mnohých zaujímavých prednášok a workshopov a načerpať poriadnu dávku pozitívnej energie. Od poobedia sa uskutočnia koncerty rôznych žánrov a jamovačky na všetky prítomné hudobné nástroje. V noci nebudú chýbať ohňové show za doprovodu bubeníkov a akrobatické kúsky. Nezabudli sme samozrejme ani na deti, pre ktoré sme pripravili tvorivé dielničky, divadlá a mnoho hier. Máte sa na čo tešiť.

Dostupnosť

Dôležité upozornenie: Na Kačín sa nedá dostať autom a nie je tam voda. Každý si prosím prineste aspoň 2 litre vody, ešus, lyžičku a poprípade aj svoj vlastný pohár. K dispozícii bude dodávka, ktorá môže v piatok vyzdvihnúť vaše nástroje a predmety z parkoviska pri Červenom moste o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 a 19:00. V sobotu môžete využiť autobus. Miesto sa nachádza v Bratislave nad Železnou studničkou a dostať sa na neho dá peši z Lamača (po žltej a následne červenej turistickej značke cca 50 minút), na bicykli, alebo autobusom číslo 43 zo zastávky Patrónka, ktorý tam chodí len občas (len v sobotu a nedeľu a aj to si treba pri trafikóne všimnúť písmeno 'k'). Z hlavnej stanice sú spoje v sobotu takéto. Ak prídete autom, najlepšie je ho nechať zaparkované na parkovisku pri Červenom moste a z neho nastúpiť na spomínaný autobus, ktorý vás vyvezie až na Kačín.

Vystúpenia
Casa Nomada (pouličná portugalsko/slovenská skupina)
Pánko (hravá hudba pre všetkých)
Peter Janků (folk z Chorvátskeho Grobu)
Rejdovate Čhave (detská rómska skupina z osady Rejdovej)
Meluzína (ethno-punk z Valašského Meziříčí)
Petra Humeňanská (naša zlatá Peťka príde ako obyčajne)
Denisa Urbanová & Juraj Kráľ (tichý koncert Denisy a Juraja, gitara a spev)
Ramivana (gongy, alikvótne a hrdelné spevy)

Výrobky
Prírodné mydlá Saipo
Miroslava Korenová
Ručne vyrábané mydlá z kvalitných rastlinných olejov a masiel, bez konzervantov, farbív a umelých vôní, jemné k pokožke.
Šperky ChamELLEon
Ella Franko
Chameleónske pestrofarebné a vždy iné šperky so vždy inou technikou
Herbárium projekt
Veronika Repková
Zubné pasty, repelenty, prírodné bylinné produkty
Ramivana
Rami a Ivana Shaafi
Rôzne hudobné nástroje a hudobné CD vlastnej tvorby
Korálkové čačky
Linda Kamenská
Náušnice, náramky, náhrdelníky a bylinkové tinktúry
Handmade by Zuzu
Zuzana Sabová
Recyklované výrobky, oblečenie, bižutéria a prerábanie obuvi
Handmade by Owldry
Kristína Rišková
Ručne vyrezané drevené prívesky, naušničky a dekorácie zdobené vypaľovaním, kožené náramky prevažne s ľudovou a slovanskou tématikou...
Topánky Daimon
Jano Kolínek
Michal Náhlovský
Remeselne vyrábaná kvalitná slovenská kožená obuv, spensery, poltopánky, sandále, kristusky a kožené kapsy
Maťaslnko
Martina Machová
Prírodné liečivá, maste, tinktúry, jánsky olej, zubné pasty, plus výrobky s ručne tkaného ľanu
Paya Art
Paja Počajová
Liečivé nahrievacie vankúše, recyklované prikrývky a oblečenie, levanduľové výrobky a handmade bižutéria
Moja tvorba
Lenka Andová
Handmade patchwork, originálne vankúšiky a meditačné vankúše
Ručné práce
Lucia Andová
Handmade výrobky z Latinskej Ameriky
Kalimby
Marek Bolf
Huboné nástroje, prstové piána, ktoré otvárajú rozprávky
Bylinky sú darom Zeme
Mirka Bužeková
Bylinky, mastičky a tinktúry zo Zaježovej
Ceramique
Rasťo Herman
Originálna keramika, penguini a keramické hocičo
Gibbon
Barbara Ondrusová
Zoltán Barica
Ručne zhotovované produkty z orientálnych krajín, kožené výrobky, topánky, tašky
Ťuli a Ťuli
Lenka Naďa Špaldová
Kozmetika Ťuli a Ťuli je vyrábaná za použitia 100% prírodných silíc, panenských olejov, horskej pramenitej vody a lávových ílov
Makiwanrurash
Antonio R. Sanchez
Autorské šperky z drahých kameňov, vyrobené z kovov, kože, alebo technikou macramé
Divine Spices
Luka & Manik
100% bio kokosový cukor z Jávy a vanilka z Papue Novej Guinei
Wandaluzia
Vanda Vargová
Handmade výroba šperkov z polyméru a bižutérie
TinaK
Martina Kačinová
Farebná radosť Bytia, hodvábne šatky a batikované bavlnené šály
Made In Zana
Zana Kvetomila
Maľované / milované obrázky, kamienky, šáločky a všeličo iné
Quetina
Veronika Altoff
Pierka a spony z vtákov z exotických krajín
Feral Roots
Miroslav Tomáš
Výroba slovenských djembe bubnov, nábytku so živým okrajom a koreňové stolíky
Zewi & Mirets
Veronika Chocholová
Miro Hanečka
Omaľovávanky pre deti i dospelých a ručne maľované tričká

Workshopy a diskusie
Ranná yoga - Surya Namaskar (Deni Ha) | www.deniyoga.sk
Naučíme sa základný pozdrav slnku A, ako ho robiť správne, aby nám dal to čo už tisícročia dáva ľuďom čo ho pravidelne praktizujú. Flexibilné a pevné telo, pokoj v duši. Surya Namaskar - Pozdrav Slnku predstavuje 12 energeticky silných pozícií, ktoré poskytujú výborné cvičenie pre naše telo, posilnenie srdca a mnoho ďalších benefitov. Touto zostavou sa telo bezpečne vyformuje, ukľudní sa myseľ a upevní zdravie. Pozdrav slnku dáva možnosť vyjadriť vďaku slnku za to, že udržiava život na našej planéte. Okrem vďaky slnku, pomáha objaviť vnútorné svetlo a uvedomiť si samých seba, svoje šťasite, že máme tú najkrajšiu vec na svete - život. (Na hodinu si prines svoju karimatku a fľašu s vodou.)

Flow Hatha joga (Prem Jyoti) | Prem Jyoti Yoga
Zacvičíme si, aby sme sa prepojili so svojím telom, so svojim vnútrom a upokojili svoju myseľ. Súčasťou hodiny je cvičenie asán, ktoré na seba nadväzujú a vytvárajú tak prirodzený pohyb, ktorý ma za cieľ uvoľniť telo a myseľ. Naučíme sa ako správne dýchať a ako prepojiť dych s pohybom. Hodinu ukončíme relaxáciou sprevádzanú hudbou a krátkou meditáciou.

Joga pre zdravý chrbát (Deni Ha)
Zdravá chrbtica je základ zdravia. Flexibilný a pevný chrbát dokáže predĺžiť mladosť. Ukážeme si cviky ako si správne zvýšiť pružnosť chrbtice, posilniť jej jednotlivé časti, ako si ponaťahovať celé telo a zároveň ho spevniť. Naučíme sa prepojiť pohyb s dychom. Hodinu ukončíme ,shavasanou, s príjemnou hudbou a voňou. (Na hodinu si prines svoju karimatku a fľašu s vodou.)

Herbárium (Veronika Repková)
Spoznávanie a zber bylín v sprievode skúsenejších aj tých menej skúsených, ale nadšených bylinkárov v okolitej prírode. Práca s atlasom a návody na sušenie, výrobu tinktúr, prírodnej kozmetiky a iného spracovania bylín. Liečivé účinky a využitie bylín v prírodnej lekárni.

Strach a jeho pravá tvár (Valerián Gregor Švec)
Strach je náš osožný pomocník a najbližší priateľ v nebezpečenstve. Jeho nepochopenie nám zabraňuje ho správne používať. Keď sa bojíme strachu, ostane nám len útek pred vlastným tieňom. Nebaví Vás utekať?

Prežitie v prírode (Slaffko)
Prejdeme si základné podmienky prežitia človeka a techniky na ich zabezpečenie. Povieme si niečo o ohni o jeho využití a ukážeme ako efektívne zakladať oheň. A pozrieme sa na základnú výbavu, ktorú by si mal človek zo sebou zobrať na výlet do hôr.

Regenerácia a rozvoj s energiou života (čchi kung) (Martin Demský)
Čchi kung je súčasťou tradičnej čínskej medicíny, tréner ho učí ľudí ktorí sa chcú cítiť dobre vo svojom tele, potrebujú vyčistiť myseľ, stabilizovať sa v živote alebo si zažiť radosť z pohybu a zábavu pri cvičení. Prídite hlbšie spoznať samých seba, využiť potenciál tela či prekonať svoje hranice alebo sa liečiť či sa venovať prevencii a upevniť zdravie do svojho života.

Masáže (Gejza Zošták a Daniela Kobzová)
Na Kačíne bude poskytovať klasickú (švédsku) masáž, celotelovú v ľahu alebo len lokálnu v sede, na požiadanie aj terapiu vákuovými bankami alebo reflexnú masáž chodidiel. K dispozícii bude mať Gejza aj trakčné lehátko. Popri ňom bude masírovať aj Daniela, ktorá sa povenuje klasickej masáži celého tela, indickej masáži hlavy, krku, šije areflexnej masáže chrbta.

Čo čakať, keď čakáte - diskusia o pôrode (Saša Somorovská)
Diskusia pre budúcich rodičov na ceste k dobrému pôrodu a príjemným začiatkom v kruhu novej rodiny. Spoločne si prejdeme možnosti pôrodu, vaše preferencie a očakávania, a pobavíme sa o tom, ako a či ich je možné dosiahnuť v podmienkach slovenských pôrodníc. V krátkosti sa porozprávame o začiatkoch dojčenia, a o tom čo robiť ak to nefunguje a o tom, ako zvládať prvé týždne rodičovstva.

Gravidjoga (Saša Somorovská)
Hodina gravidjogy ťa prevedie základnými pozíciami vhodnými pre tehotné ženy. Spoznáš aj dychové cvičenia a relaxačné techniky, ktoré sú mimoriadne užitočné na uľahčenie pôrodu, a zároveň ti dodajú vyváženosť pohybu, dychu a postarajú sa tak o harmóniu tela a mysle. Vítané sú ženy po ukončenom prvom trimestri, aj ženy, ktoré pred tehotenstvom nikdy necvičili a dobre im padne trocha pohybu a oddychu zároveň.

Liečivá sila stravy podľa piatich elementov (Peter Planieta)
Peter Planieta sa zdravým životným štýlom zaoberá už vyše 18 rokov. Vyskúšal rôzne stravovacie návyky až nakoniec spoznal energie Jin a Jang a stravu podľa piatich elementov. Táto oblasť mu natoľko učarila, že sa jej začal venovať aj profesne. Dnes patrí k najvyhladávanejším odborníkov na zdravý životný štýl a je vyhláseným BIO človekom roka 2012. Zažite si prednášku s Petrom Planietom vďaka ktorej spoznáte liečivú silu potravín, pochopíte ako fungujú energie Jin a Jang. Naučíte sa, ako jednotlivé potraviny ovplyvňujú buď negatívne alebo pozitívne váš organizmus, ako máte svoje telo prestať zaťažovať a naopak vyživovať.

Lomi Lomi Wawae (Malie Ailima Mattová)
Zoznámite sa s jedným z mnohých druhov havajského liečenia Lomi Lomi Wawae, čo znamená masáž nohami. Je to rýchla pomoc, ktorú si havajci dopriali miniáalne raz za týždeň navzájom v rodine. Táto masáž rozprudzuje energiu, nadnáš a štartuje telo na samoliečenie. Pri masáž ležíte na karimatke oblečení v ľahkom úbore. Masér masíruje telo nohami.

Šitie malých hračiek (Tatiana Maťová)
Šitie malých hračiek je tvorivá dielnička pre deti, ktorú si pre vás pripravila Tatiana Maťová. Deti si môžu ušiť z prírodných materiálov z vlny a filcu malé hračky. Vyskúšajú si, ako im ide šitie rôznymi druhmi stehov, ako sa navlieka niť, ako sa robí uzlík. Pocvičia si jemnú motoriku svojich prstíkov, svoju trpezlivosť, zručnosť. Zvládnu to deti cca od 7 rokov, menšie s pomocou rodičov. Deti si na tomto workshope môžu si ušiť motýlika, slimáčika, vtáčika alebo slniečko.

Základy háčkovania (Saša Paršová)
Chcete sa naučiť pracovať s háčikom alebo sa dozvedieť čo-to o ručných prácach, ktoré sa učia deti vo Waldorfskej škole? Ak máte radi ručné práce pridajte sa v sobotu poobede alebo kľudne aj v nedeľu na tento workshop.

Ayurvédsky workshop (Tribhanga Das)
Workshop Ayurvédskej stravy, životosprávy a byliniek. Ako sa doma vyliečiť bez pomoci západnej medicíny na základe zdravej stravy, prírodných liekov a zmeny životného štýlu.

Priestorová dynamika a Bothmerová gymnastika (Daniela Menschyová)
Chcete ozdraviť svoj osobný priestor a dosiahnuž zmenu stereotypov, ktoré vám znepríjemňujú život a sťažujú komunikáciu? Chcete lepšie vychádzať s ľuďmi? Vyskúšajte cvičenie priestorovej dynamiky a Bothmerovej gymnastiky, ktoré prinášajú radosť, ľahkosť a napĺňajú energiou. Táto metóda vás učí využívať svoj osobný priestor na to, aby ste sa lepšie postarali o zdravie vlastného tela a naučili sa vychádzať so svojim okolím objektívnym spôsobom. Súčasťou je aj technika prikladania rúk s pohybom sledujúcim prúdenie tela tzv. modelovanie. Tým sa obnoví dynamika tela, čo prináša úľavu, pocit ľahkosti čím predchádza bolestiam pohybového aparátu.

Prednáška o stromoch (Jakub Kováč, Lubo Fádlik, Michal Kuzma)
Profesionálni arboristi Jakub, Lubo a Michal budú robiť lezenie na stromy pre deti a dospelých a taktiež prednášku o stromoch a ich dôležitosti pre človeka a planétu Zem.

PanchaMahabhutas alebo práca so živlami prírody v nás (Petra Sara Pavitra)
Život na zemi ako prejav rovnováhy živlov, naše telo ako kombinácia živlov, možnosti harmonizácie a očisty tela i mysle prostredníctvom živlov Zeme a potraviny, bylinky a spôsob úpravy stravy pre dosiahnutie rovnováhy. Na workshope budeme postupne vstupovať do tajov práce s jednotlivými elementami Zeme. Oheň, voda, vzduch, zem a éter – Päť najväčších elementov (Pancha Mahabhutas), z ktorých sa skladá všetko stvorené na tomto svete. Rovnováha týchto elementov (živlov) v našom tele určuje kvalitu nie len nášho fyzického, ale i psychomentálneho života. Budeme sa preto venovať ich harmonizácii cez rôzne metódy, skúsime sami seba diagnostikovať a sami pre seba nájsť vhodný spôsob vyrovnania nerovnováhy. Každý zemský živel v našom tele zodpovedá energetickému centru (čakre), transformátoru energie v tele, z tela von a z okolia do tela. Preto naša práca bude prebiehať v spojení s čakrami a energetickým systémom tela. Cez asany, dýchanie, vizualizáciu, automatickú kresbu, akujogu, doporučenie stravy a rôzne iné metódy sa budeme otvárať poznaniu toho, čo tvorí vesmír v nás a okolo nás


Občerstvenie

Pekáreň Projekt Život - čerstvé slané a sladké koláče, keksy a výrobky
Piadženo Pojazdná Kaviareň- parádna káva z trenčianskej pražiarne Coffee Sheep
Góvinda - kitrí, sabdží, kapustová kofta, ovocná a sezamová halva, šalát, čatný
Vegett - sladké a slané kaše, polievky, makrobiotika, ajurvéda a quesadillas
Avra Kehdabra - literárna čajovňa plná kvalitných čajov z celého sveta
Malavila - palacinky sladké aj slané a pravá belgická horúca čokoláda
U Čajky - slané a sladké raňajky, bohaté zeleninové polievky a iné dobrotky
Mad Drop Coffee - jednodruhové arabiky od rôznych pražiarní zo Slovenska a EU

Prosíme vás, prineste si vlastný ešus, pohár a príbor, nech neprodukujeme zbytočný odpad navyše. Ďakujeme!